Korzár logo Korzár Spiš

Krompašania naďalej na víťaznej vlne

Kluknavská premiéra s remízou, päťsto divákov v Hrabušiciach.

Keď sa nedá gól, zápas sa nemôže vyhrať. Smižany v domácej premiére uhrali len bezgólovú remízu.Keď sa nedá gól, zápas sa nemôže vyhrať. Smižany v domácej premiére uhrali len bezgólovú remízu. (Zdroj: luko)

IV. LIGA

Helcmanovce - Rudňany 0:1 (0:0)

Ani v treťom štvrtoligovom zápase sa nepodarilo nováčikovi streliť gól. Veľmi blízko k tomu boli Helcmanovčania už v stredu v Štítniku, kde nastrelili dve brvná. V zápase proti Rudňanom aj napriek tomu, že si vypracovali niekoľko dobrých príležitostí, vyšli naprázdno. V 10. min. zachraňoval Franko pred Ferencom. Domáci kopali dva rohové kopy, ale nič z toho nevyťažili. Strela Tomáška z diaľky skončila v rukách brankára Franka. Iniciatívu prevzali hostia a v 26. min. Polkabla vo vyloženej šanci strelil vedľa brány. V 35. min. Mikluš mieril tesne nad bránu. V závere polčasu po rohovom kope hlavička hostí skončila v rukách gólmana Kohúta.
Úvod druhého polčasu lepšie vyšiel domácim, ale hostia vycítili, že Helcmanovčania sú až príliš premotivovaní a nemajú svoj deň. Veľkú príležitosť na strelenie gólu mali domáci v 59. min., najprv strelu J. Piska zblokovala obrana a následnú dorážku Kluknavského brankár hostí kryl. Ďalšiu veľkú šancu v 75. min. domáci nevyužili, keď najprv J. Pisko išiel sám na brankára, vyrazenú strelu Hudák opäť Franko chytil. Nedáš - dostaneš. Z protiútoku Baluch rozhodol o osude stretnutia. V 80. min. Mikluš z dobrej pozície tesne minul. Rudňany už jednogólové víťazstvo ubránili. Hralo sa vo vysokom tempe, tvrdo, ale korektne. Žlté karty udeľoval rozhodca väčšinou za protesty.
HELCMANOVCE: Kohut - Macejko, Jablonovský, Kuchár - Zmij, Mikluš, Kluknavský, Tomaško, Ferenc - Pisko, M. Hudák, striedali: T. Hudák, R. Maliňák. RUDŇANY: Franko - Farkašovský, Čuj, Slanina - Zajac, Pončák, Petruľa, Neuvirth, Vodhanel - Baluch, Polkabla, striedali: Kubík.

T. Theis

Krompachy - Štítnik 2:0 (1:0)

Bez tvorcu hry Ľ. Ontka začali Krompašania zápas v snahe potvrdiť predchádzajúce dobré výsledky. Začali náporom a už v 3. min. akciu Mišura - Košč zakončil voľný Biľ - 1:0. Domáci naďalej pokračovali v tlaku, ovládli stred poľa, kde dominoval dobre hrajúci I. Košč. Pozorne hrala aj obrana na čele s Kuriškom. Hostia podnikali len ojedinelé protiútoky, ktoré končili pred domácom šestnástkou.
Krompašania v druhom polčase ešte zvýšili aktivitu a zlepšili kombináciu. Hostia len bránili na čele s pozorným Rodákom. V 71. min. výborne individuálne vnikol do šestnástky Varga a jeho vyrazenú strelu poslal do siete Belej. V domácom mužstve na tomto stretnutí nebolo slabšieho hráča a víťazstvo je plne zaslúžené.
KROMPACHY: Maixner - Varga, Kukura, Kuriško - I. Košč, Lesňák, Mišura, Karpinský, Belej - Tomašov, Biľ, striedali: Glova, Ľ. Ontko.

P. Horváth

Haniska - V. Folkmar 5:1 (1:0)

V. LIGA

Kluknava - Lok. Košice B 3:3 (1:3)

Opätovný návrat Kluknavy do piatoligovej súťaže sa vydaril. Dvesto prítomných divákov bolo s predvedenou hrou oboch mužstiev maximálne spokojných a zaznel potlesk na otvorenej scéne. Lepšie začali hostia, ale Hadry vyrovnal na 1:1. Po skóre 1:3 bolo cez polčas v domácej šatni riadne horúco a po schladení hláv domáci najprv Hvizdošom znížili, na konečných 3:3 vyrovnal Hadry. Škoda nevyužitých stopercentných šancí M. Beleja, inak by mohli ostať tri body v Kluknave.
KLUKNAVA: Kožár - Glova, Hoppej,Lisý - Hvizdoš, M. Lisý, Kolčar, Hadry, Richnavský - P. Belej, M. Belej, striedali: Zahuranec, Čarnoky, Maras.

J. Čižmárik

Gelnica - Harichovce 0:2 (0:1)

Hrabušice - Teplička 2:1 (1:1)

Kermeš v Hrabušiciach pomohol rekordnej návšteve 500 divákov. Domáci s novými posilami, ale bez strelca Popadiča, sa od začiatku pustili s vervou do súpera. V 6. minúte po narážačke sa Dičák dostal pred brankára, ale jeho strela minula bránu. V 13. munúte sa dostal k odrazenej lopte Jakubec, odkrytú bránu však netrafil. V 15. minúte hlavičku Priehodu pozdĺž bránkovej čiary nedokázali v prehustenom priestore domáci doťuknúť do brány. Do 28. minúty domáci prakticky nepožičali loptu súperovi, ale v 28. minúte využil nepozornosť obrany domácich Tekáč a po samostatnom úniku s prehľadom skóroval 0:1. Hostia sa stiahli do obrany, na ihrisku stúpla nervozita, po vzájomnom napadnutí na ňu doplatili domáci Klembara a Mrovčák z družstva hostí, ktorých hlavný rozhodca Dubovský poslal predčasne pod sprchy. V 45. minúte po rohovom kope hlavou Priehoda vyrovnal a potešil domácich divákov.
V druhom polčase sa hralo prakticky len na polovici hostí. Domáci to skúšali strelami z diaľky Dičákom, Chripkom, Kukurom, Princom, k úspechu neviedli ani nožničky Melničuka a Priehodu. V 55. minúte sa mohli hostia ujať vedenia, pri ojedinelom protiútoku však zachránilo domáceho brankára brvno. Hostia v snahe ubrániť remízu šetrili sekundy, nikam sa neponáhľali a radi si poležali na trávniku. To sa im vypomstilo, pretože v predĺžení v 92. minúte Bdžoch z tridsiatich metrov trafil roh bránky a zabezpečil pre domácich zisk troch bodov. Zápas ukázal, že domácim chýbal strelec typu Popadič a napriek dobrej hre v poli mohli prísť o body v domácom prostredí.
HRABUŠICE: Sagula - Jakubec, Princ, Priehoda - Bdžoch, Klembara, Kukura, Chripko, Dičák - Hanzely, Melničuk,
striedali: Babik, Bycko.
TEPLIČKA: Tekač - Bijacovský, L. Hamrák, Zekucia, Laško, Hasaj, Mrovčák, Dolnačko, Tekáč - Lesnický, Timko
striedali: Bijacovský, B. Hamrák.

A. Rychnavský

Gem. Hôrka - Sp. Vlachy 0:0

Otvárací piatoligový duel novej sezóny priniesol futbal priemernej úrovne. S presnou a účinnou koncovkou si útočníci oboch mužstiev tomto zápase nepotykali a aj preto sa v ňom zrodila spravodlivá remíza.
V domácom celku prečnieval aktivitou Šaliga, ktorý už v 5. min. testoval spoľahlivosť brankára Spišiakov. Streleckú odpoveď na opačnej strane dal v 12. min. Fabíny. Práve tento hráč mal v 20. min. ideálnu šancu na skórovanie, ale samostatný únik z polovice ihriska nezužitkoval. V 23. min. Gemerčania faulovali Biroščáka a z následného priameho kopu Boroš mieril vedľa. V 35. min. Fabíny vo výhodnej pozícii nespracoval center Halulu. Hneď potom Vlašania zahrávali rohový kop, ale Šefčík hlavičkoval nad domácu bránku. V 38. min. netrafil presne domáci Šaliga a štyri minúty pred prestávkou vyskúšal Boroš pozornosť domáceho brankára.
Po zmene strán začali hostitelia snaživejšie a Šaliga trafil do brvna. Vedľa hlavičkoval v 65. min. domáci Tóth. Vzápätí Kováč z ťažkého uhla vystrašil Baču. V týchto fázach hry miernej prevahe domácich chýbala presnosť v zakončení. V 69. min. bývalý hráč Kr. Podhradia Dostal z diaľky prestrelil. Vlašania bez inkasa prežili aj záver, v 77. min. a v 82. min. zúfalo a nepresne vypálil Šaliga a na druhej strane Halula mieril nad. V 90. min. mali domáci jedinečnú šancu na trojbodový zisk, ale Kövesdi z 10 metrov prestrelil. SP. VLACHY: Bača - Novák, Oreško, Jež (73. Legát) - Šefčík, Tomajko, Halula, Biroščák (80. Ivan, 90. Ferenčuha), Ďorko - Boroš, Fabíny.

D. Girba

Smižany - Koš. N. Ves 0:0

Po krátkej letnej prestávke sa opäť začali majstrovské stretnutia v 5. lige JZ. Smižany privítali na vlastnej pôde súpera z Košickej Novej Vsi. Oba celky odohrali zápas zodpovedajúci začiatku sezóny. V prvom polčase mali dve väčšie gólové príležitosti domáci hráči. Nepresne zakončoval Klubert a Kašický. Po zmene strán sa oba celky vrátili na trávnatú plochu so zámerom strhnúť zápas na svoju stranu. Opäť dve veľké šance ostali nevyužité, ale už na strane hostí. Oporami mužstiev boli obaja brankári, a to na strane hostí Szwancar a v domácej bráne zachraňoval bod gólman Dragula. Po bezgólovej remíze mužstvá získali po bode.
SMIŽANY: Dragula - Regrút, Bajtoš, Leštianský, Richnavský - Šebest, Bednár, Kapusta, Choma - Kašický, Klubert, striedali: Kováč, Balanean, Olejník.