Korzár logo Korzár Spiš

Prvé víťazstvo Nálepkova v tejto sezóne

Tri veľké futbalové udalosti pútali pozornosť v štvrto- a piatoligovej spoločnosti v ostatnom kole. Záchranárske derby medzi Rudňanmi a Žakarovcami. Súboj popredných mužstiev Spišských Vlách a Helcmanoviec.

Pred bránou rudnianskeho gólmana Franka bolo občas rušno, ale Žakarovčania ho ani raz neprekonali.Pred bránou rudnianskeho gólmana Franka bolo občas rušno, ale Žakarovčania ho ani raz neprekonali. (Zdroj: luko)

A do tretice sa nečakanie pridali aj Nálepkovčania, ktorí si už ani nepamätajú, kedy sa naposledy radovali z víťazstva. Teraz sa im to konečne podarilo.

IV. LIGA

Haniska - Krompachy 3:1 (1:0)

Od začiatku sa hral dobrý futbal. Hosťom citeľne chýbali Ľ. Ontko a Tomašov, hrali zo zabezpečenej obrany a každú príležitosť využívali na založenie útočnej akcie. Domáci mali miernu prevahu, ale šance príliš nevyužívali, no v jednom prípade sa im to podarilo. Druhý polčas bol obrazom toho prvého. Opäť Haniska so šťastím skórovala, ale Krompašania sa nevzdávali. Mali výhodu pokutového kopu a vyrazenú loptu poslal do siete I. Košč. Po góle boli aktívnejší hostia, domáci sa stiahli pred vlastnú šestnástku. Krompašania už hrali vabank, no domácim opäť vyšla rýchla gólová akcia. KROMPACHY: Maixner - Geletka, Kuriško, Lesňák - M. Košč, Šmida, I. Košč, Mišura, Kukura - Belej, Biľ, striedal: Glova.

P. Horváth.

Turňa n/B -V. Folkmar 4:3 (1:2)

Rudňany - Žakarovce 1:0 (0:0)

V dôležitom zápase o záchranu bol úvod zápasu z oboch strán veľmi vyrovnaný. Postupne prevzali iniciatívu domáci. V 27. min. strela Neuvirtha minula želaný cieľ. Žakarovčania hrozili po rýchlych protiútokoch. V závere polčasu mal obrovskú šancu Slanina, ale brankár hostí podržal svoje mužstvo.
Aj v druhom polčase sa odohrával rovnaký scenár. Žakarovčania čakali na svoju šancu po rýchlych protiútokoch, ale v 68. min. rozhodol o osude stretnutia z pokutového kopu Neuvirth. Od tohto momentu sa hralo medzi šestnástkami. V závere ešte zaujala strela Kaňucha. RUDŇANY: Franko - Čuj, Farkašovský, Slanina - Kyrc, Pončák, Zajac, Neuvirth, Kaňuch - Baluch, Vodhanel, striedali: Klembara, Stašík, Polkabla. ŽAKAROVCE: Švarc - Kruželák, Macejko, Maršálek - Sewczuk, Moravčík, Ondrejčík, Hudák, Škarbek - Bodnár, Tokár, striedali: Vida, Petrík.

L. Kotrady

V. LIGA

Jaklovce - Smižany 4:1 (1:1)

Domáce mužstvo nastúpilo na tento kľúčový zápas v boji o záchranu pod veľkým psychickým tlakom. Nervozita chlapcom zväzovala nohy, čo sa prejavilo i pri kopaní pokutových kopov v podaní Kandrika v 30. min. a Fabriciho v 57. min. V obidvoch prípadoch vynikajúci gólman Duľa zo Smižian ich zneškodnil. Domáci už v 5. min. sa dopustili v obrannej fáze hrubej chyby a tak hosťujúci Kováč už nemal problém poslať loptu do opustenej domácej bránky 0:1. V 10. min. veľký bojovník Poláček v pokutovom území súpera nekompromisne vyrovnal na 1:1. V 30. min. prudká strela Fabriciho z priameho kopu vypadla hosťujúcemu brankárovi z rúk, ale Budinský neskoro zareagoval. V 35. min. na dobre centrovanú loptu Budinským nedočiahol Papcun. V 38. min. po priamom kope Mitríka gólová hlavička Kandrika rozvlnila iba bočnú sieť. V 40. min. ofenzívny Fabrici strieľal tesne vedľa. Aj hostia niekoľkokrát vyskúšali pozornosť domáceho Petkáča nepríjemnými strelami.
Aj druhý polčas domáci začali aktívne, lenže finálna prihrávka nenašla správneho adresáta. Aj keď domáci si vypracovali dosť gólových príležitostí, súperov gólman mal svoj deň a niekoľkokrát ukázal svoje brankárske umenie, a to zvlášť pri dvoch umiestnených strelách Švartza. V 75. min. konečne rozjasal domácich priaznivcov Kandrik, ktorý otočil skóre v prospech domácich na 2:1. V 83. min. na 3:1 zvyšoval už po druhýkrát Poláček a celkom v závere stretnutia striedajúci Ondáš dotlačil loptu do súperovej bránky po štvrtýkrát. Hostia podali sympatický výkon, v rozohrávke boli oveľa presnejší ako domáci, ale tí si za bojovný výkon zaslúžili víťazstvo, za čo ich domáci priaznivci po skončení zápasu odmenili potleskom.
Jaklovce : Petkáč - Tomáško, Fabrici, Hofman, Mitrík - Kandrik, Poláček,(od 84. min. Ondáš), Hajduk, Humeňanský (od 53. min. Švartz) - Papcun ( od 78. min. Macejko), Budinský. Smižany : Duľa - Regrút, Bajtoš, Richnavský ( Dragula), Bdžoch - Klubert (Bednár), Kyseľ, Šebest, kapusta - Vojtko, Kováč (Balanean).

F. Kaľavský

Hrabušice - Margecany 4:0 (1:0)

Margecany dokázali hrať vyrovnanú partiu s Hrabušicami len v prvom polčase. Diváci videli štyri góly, jednu nastrelenú tyč, neuznaný gól a množstvo šancí domácich. Vedenia sa Hrabušice ujali už v 12. minúte, keď po rohovom kope hlavou skóroval Fridmanský. V 40. min. po priamom voľnom kope Dičáka pomohla Mackovjakovi tyč. V druhom polčase domáci vystupňovali svoj tlak. V 61. minúte po faule na Popadiča z 11 m kopu Kukura zvýšil na 2:0. V 67. min. sa najlepšie zorientoval pred brankárom hostí Popadič a zvýšil na 3:0. Gólový účet zavŕšil z pokutového kopu Babik. Hostia v druhom polčase rezignovali a tak odchádzali z Hrabušíc s vysokou prehrou. V slušnom stretnutí s prehľadom rozhodoval Cehuľa.

HRABUŠICE: Sagula, Hanzely, Fridmanský, Priehoda, Bajtoš, Babik, Chripko, Kukura, Dičak, Popadič, Melničuk. MARGECANY: Mackovjak, Fulajtar, Petrov, Keruľ, Kaľavský, Mackovjak, Olejník, Sislov, Stašik, Očvar, Papcun.

A. Rychnavský

Nálepkovo - Harichovce 2:1 (1:0)

Prvé tohto sezóne víťazstvo Nálepkova. Škoda len, že sa oň nepodelili aj s čitateľmi Spišského KORZÁRA.

Lok.Košice B - Teplička 3:0 (3:0)

Prakovce - Koš.N.Ves 2:1 (1:0)

Stretnutie sa hralo za teplého a slnečného počasia na výborne pripravenej hracej ploche. V prvom polčase začali hrať lepšie domáci, keď už v prvej minúte v pokutovom území zaváhal so strelou Lapšanský a v tretej minúte samostatný únik nepremenil Kujnisch, keď sa vyznamenal brankár hostí Babičák.
Prvých dvadsať minút pre domácich znamenalo množstvo nevyužitých šancí - hlavička Lapšanského, Lukáša, ktoré mierili mimo brány, ďalej priamy voľný kop Jančíka, ďalší samostatný únik Kujnischa, keď znova mužstvo podržal brankár hostí.
Až v 26. minúte bol podrazený v pokutovom území Jančík a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Lukáš.
V závere prvého polčasu hostia ohrozili domáceho brankára strelami z väčšej vzdialenosti a pri samostatnom úniku Lumtzera M. sa vyznamenal brankár domácich Dorčák.
Druhý polčas začali lepšie hostia, keď po centri z pravej strany si loptu zrazil do vlastnej siete Slovinský a upravil stav na 1:1. Po tomto góle sa hralo len v strede hracej plochy a za zmienku stojí až vylúčenie hráča hostí Alezára v 60. minúte po druhej ŽK. Po tomto vylúčení hru prevzali do svojich rúk domáci a v 70. minúte po výborne rozohratom rohovom kope hlavou upravil stav na 2:1 Lapšanský.
Po góle nasledovali niekoľko nevyužitých šancí domácich, a to Lapšanský, Lukáš, Jančík, ktoré väčšinou smerovali mimo brány hostí. Hostia v závere len sporadicky ohrozovali bránu domácich .
Prakovce: Dorčák, Gmiter, Slovinský, Kuchta, Stoklas, Leško, Demčák, Lapšanský, Jančík, Lukáš, Kujnisch, Lipták, Kuchár, Ujcák, Šimko, Csiszár.

V. Šimko

Sp. Vlachy - Helcmanovce 3:0 (2:0)

Vlašania sa v dueli s vedúcim mužstvom tabuľky vypli k nevšednému výkonu, ktorý najmä v prvom polčase možno oceniť visačkou hernej kvality. Už v 5. min. Gardošík testoval spoľahlivosť brankára hostí Kohúta. V 12. min. na druhej strane Tomaško mieril vedľa brány. V 24. min. ešte Fabíny presne nezakončil, ale už o minútu neskôr potešil domácich priaznivcov, keď zužitkoval center L. Gondu na vedúci gól hostiteľov. Už o dve minúty neskôr zahrával rohový kop Gardošík a Legát hlavou perfektne zvýšil na 2:0.
Na koni boli v tom čase Vlašania, ale svoju hernú prevahu nedokázali číselne vyjadriť. Fabíny v 30. min. v ideálnej šanci loptu nespracoval. V 36. min. Suchý slalomom obišiel všetko, čo mu stálo v ceste, ale gólmana hostí neprekonal. Už o minútu hlavičku L. Gondu Kohút s námahou vyrazil na roh. Minútu pred prestávkou sa samostatné sólo dvojice Fabíny - L. Gonda skončili pri posledne menovanom nešťastne. Po prevzatí prihrávky v gólovej šanci si podvrtol nohu a pre zranenie musel z hry odstúpiť.
Po zmene strán Vlašania neočakávane v hre poľavili. Iniciatívu začal preberať líder súťaže. Kiselov priamy kop v 48. min. odvrátil Ferenčuha na roh. V 69. min. kanonier hostí J. Pisko zacentroval, ale Mikluš jeho prihrávku gólovo nezakončil. Na opačnej strane Fabíny a potom dvakrát Tomajko nevyužili možnosť na zvýšenie vedenia domácich. Keď už sa zdalo, že o konečnom skóre je rozhodnuté, v záverečnej minúte Dunka prízemnou strelou k ľavej žrdi tretím gólom prikrášlil zaslúžené víťazstvo Vlašanov. SP. VLACHY: Ferenčuha - Dunka, Legát, Jež, Šefčík - Tomajko, Halula, Fabíny - Gardošík (55. Pikla), Suchý, L. Gonda (46. Oreško). HELCMANOVCE: Kohút - Marcinko, Kisel, Kuchár (65. Lapšanský) - Ľ. Zmij, Mikluš, Kluknavský, Tomaško (32. R. Maliňák), Ľ. Maliňák - J. Pisko, Ferenc (60. Hudák).