Demitra oslávil narodenie syna dvoma asistenciami

Sportnet|12. apr 2003 o 00:00

Traja slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v štyroch zápasoch sérií 1. kola play off NHL. Marián Gáborík, Pavol Demitra a Peter Bondra prispeli k

víťazstvám svojich tímov v prvých zápasoch na ľade súperov. Minnesota vyhrala v Colorade, keď Gáborík zvýšil v polovici zápasu v presilovke na 2:0. Demitra dvakrát asistoval pri nečakane vysokom víťazstve St. Louis vo Vancouveri a Bondra mal asistenciu pri úspechu Washingtonu v Tampe. Hokejisti Tampy Bay neuspeli v prvom zápase play off po siedmich rokoch, keď ani raz nedokázali prekonať Olafa Kölziga. Neuveriteľnú drámu v Detroite ukončil v treťom predĺžení v 104. minúte zápasu kapitán Anaheimu Paul Kariya a rozhodol tak o triumfe káčerov na ľade obhajcov Stanleyho pohára. Hviezdou zápasu bol brankár hostí Jean

Po 36 hodinách strávených v lietadle a po krátkom čase pri pôrode manželky prišiel novopečený otec Lukáša Pavol Demitra dve hodiny pred úvodným zápasom play off NHL späť do tímu Blues. Napriek tomu ho vyhlásili za druhú hviezdu zápasu. Lukáš Demitra sa narodil v noci na štvrtok o 3.40 h SELČ a Maja Demitrová pôrod absolvovala v prítomnosti svojho manžela. Útočník Blues potom opustil nemocnicu v St. Louis vo štvrtok o 19.00 h SELČ a súkromným lietadlom, ktoré mu poskytlo vedenie klubu, sa vrátil do kanadského Vancouveru. K tímu sa pripojil dve hodiny pred prvým zápasom série 1. kola play off. "Keď prišiel, chvíľku sme sa ticho porozprávali. Bol veľmi rozrušený. Všetci sme boli šťastní, že dieťa sa narodilo zdravé a že sa k nám Paľo vrátil včas. Vytvorila sa dojímavá atmosféra," povedal Demitrov spoluhráč z elitnej formácie Keith Tkachuk. Ruský obranca Alexander Chavanov, ktorý bol s dvoma gólmi prvou hviezdou zápasu, sa vyznal: "Je to veľká udalosť v našej organizácii. Rovnako považujem za skvelé, že Demitra mohol z Vancouveru odletieť na otočku domov. V Rusku by ste sa v takomto prípade o narodení vlastného dieťaťa dozvedeli priamo na ľade alebo v šatni z rozhlasového vysielania." Lukáš mal pri narodení hmotnosť 2,7 kilogramov a meral 47,5 centimetrov. Jeho otec za ním nalietal 5760 kilometrov.

Výsledky: TAMPA BAY - WASHINGTON 0:3 (0:1, 0:1, 0:1), góly: 17. Lang (Grier, BONDRA), 38. Lang (Zubrus), 42. Nylander (Miller, Gončar). DETROIT - ANAHEIM 1:2 po trojnásobnom predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:0, 0:1), 5. Shanahan (Holmström, Larionov) - 16. Oates (Leclerc, Sauer), 104. Kariya (Havelid, Rucchin). COLORADO - MINNESOTA 2:4 (0:0, 1:3, 1:1), 34. Sakic (Reinprecht, Battaglia), 58. Hejduk - 26. Kuba (Brunette, Žoltoks), 30. GÁBORÍK (Ronning, Park), 30. Walz (Dupuis, Marshall), 56. Brunette. VANCOUVER - ST. LOUIS 0:6 (0:2, 0:2, 0:2), 2. Stillman (Weight, Boguniecki), 3. Nash (Podein, Johnson), 22. Tkachuk (DEMITRA, MacInnis), 36. Chavanov (Pronger, DEMITRA), 51. Chavanov (Nash, Bure), 57. Weight (Drake, Pronger).