Korzár logo Korzár Spiš

V Hrabušiciach boli znovu strelecké hody

Vlašania ani nepamätajú, kedy na ihrisku pod hradom Krásna Hôrka zvíťazili resp. bodovali. V sobotu "vandraškovci" potešili svojich priaznivcov a v tabuľke sa dostali už na druhé miesto.

Bez gólov. Veľa šancí, ale žiadne góly - taký bol domáci zápas Harichoviec proti Koš. Novej Vsi. Dva stratené body domácich veľmi mrzeli.Bez gólov. Veľa šancí, ale žiadne góly - taký bol domáci zápas Harichoviec proti Koš. Novej Vsi. Dva stratené body domácich veľmi mrzeli. (Zdroj: LUKO)

Spiš. Strelecké hody boli opäť v Hrabušiciach, kde sa predstavilo novotvoriace sa mužstvo Nálepkova.

Veľký Folkmar - Rudňany 3:2 (3:0)

Za príjemného jarného počasia na kvalitnom trávniku videlo 250 divákov kvalitný zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom mali opticky prevahu hostia, ale domáci z troch šancí využili tri. Najprv 20. min. po dlhom odkope rýchlonohý Diro zoči-voči obišiel brankára - 1:0. O sedem minút bolo 2:0, po autovom vhadzovaní Diro nožničkami nedal brankárovi šancu. Keď sa hráči chystali na polčasovú prestávku, obranca Rudnian dával nešťastnú malú domov, čo Andrejco využil. Druhý polčas sa začal nátlakovou hrou Folkmarčanov. Domáci poľavili. Neuvirth znížil po chybe v strede obrany strelou k žrdi na 3:1. Hostia hrali potom o dvoch viac, dvaja domáci hráči sa zranili a nebolo možné už striedať. Na konečných 3:2 upravil v závere Kaňuch. V. Folmar: Nemčík - Sasák, Grega, Bordáš - Žakarovský, Hamrák, Rutkay, Kaľavský, Andrejco ml. - Diro, Humeňanský, striedali: Štecák, Vida. Rudňany: Franko - Čuj, Farkašovský, Slanina - Kyrc, Bunčák, Zajac, Neuvirth, Kaňuch - Červeňák, Vodhanel, striedali: Klempara, Polkabla.

Krompachy - Veľké Revištia 3:0 (0:0)

V prvom polčase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Domáci boli viac pri lopte, ale do dobrej šance sa nedostali. Hostia pozorne bránili a spoliehali sa na rýchle protiútoky, ktoré im nevychádzali.
Už v 46. min. sa Krompašania ujali vedenia I. Koščom. V 54. min. Belej zvýšil na 2:0, a to už domáci ovládli priebeh hry. Hostia znervózneli a po druhej žltej karte jeden z ich hráčov videl červenú. Domáci už kontrolovali hru a výsledku, ktorý ešte v nadstavenom čase prikrášlil Kukura 3:0.

Krompachy: Maixner - M. Košč, Ľ. Ontko, Kuriško - I. Košč, Geletka, Mišura, Kukura, Belej - Tomašov, Biľ, striedali: Horváth, Lesňák, Glova.

Moldava B - Žakarovce 3:0 (2:0)

V. LIGA

Teplička - Jaklovce 1:0 (1:0)

Tento zápas bol špecifický víťazstvom domácich v jesennej časti na súperovej pôde, ktorým sa uchytili v piatej lige a získali dôležité body. Požičané chceli hostia naspäť, a tak zápas mal od začiatku ten správny náboj.
Prvá vážnejšia situácia nastala už v 4. min., keď po faule na Lesnického zahrávali domáci priamy kop z hranice šestnástky. Loptu si postavil Čarnooky, ale len naznačil strelu, čím oklamal aj Petkáča a Marcinčák trafil oblúčikom odkrytú pravú stranu brány 1:0. Po ďalšej štandardnej situácii a centri Dolnačka, Čarnooky z voleja minul bránu súpera. Domáci mali viac z hry a v 14. min. musel strelu Marcinčáka z pravej strany Petkáč vyraziť nad bránu. Po týchto akciách začali hostia viac kombinovať v strede poľa. Hudáček šikovným centrom našiel Adamišina a ten minul ľavú tyč Tekáčovej brány. Domáci odpovedali v 24. min., keď Marcinčák šikovne vysunul Čarnookeho, ale jeho samostatný únik ešte pred zakončením zastavil čistým spôsobom Tomaško. Všetky štandardné situácie hostí zahrával Hudáček, ktorý v 27. min. z 18 m netrafil bránu. Jeho ďalší center našiel hlavu Fabriciho, ale Tekáč výborne zasiahol. Koniec prvého polčasu sa dohrával v strede poľa bez nejakých vážnejších šancí na obidvoch stranách.

Azda najväčšiu šancu na skórovanie po zmene strán mali hostia v 49. min., keď po nakopnutí lopty zo zadných radov sa sám pred Tekáčom ocitol Budinský, ale z 5 m prekopol bránu. Hostia dostávali domácu obranu pod tlakom a ďalšiu príležitosť na skórovanie mal Fabrici. V 57. min. bravúrne zachránil Tekáč, keď v poslednej chvíli vypichol loptu už sa tešiacemu Budinskému. Tento nápor domáci ustáli, až keď si v strede poľa začali presnejšie prihrávať. Po týchto nepremenených šanciach hostí sa už nehral oku lahodiaci futbal. Domáci si taktickým prestriedaním a posilnením zadných radov dôležité víťazstvo ustrážili. Hostí ešte dlho budú mrzieť nepremenené šance na skórovanie.

Teplička: Tekáč - Baldovský, Uhrinovský - Laško, L. Hamrák, Ma. Tekáč, Čarnoky, M. Donlačko - Marcinčák, Lesnický, Hasaj, striedali: P. Biacovský, M. Hamrák, Š. Biacovský. Jaklovce: Petkáč - Fabrici, Tomaško, Kandra - Hofman, Kándrik, Hudáček, Mitrík, Budinský - Švartz, Adamišin, striedal: Burkuš.

Harichovce - Košická Nová Ves 0:0

V Harichovciach v 17. kole narazili na seba takmer susedia v tabuľke a očakával sa vyrovnaný duel. Domáci začali aktívne, v prvej štvrťhodine súpera k ničomu vážnejšiemu nepustili. Už v 5. min. sa do vyloženej šance predral Pukľuš, ale brankár Toth ho vychytal. Ďalší závar pred súperovou bránou v 16. min. opäť riešil Toth dobrým vybehnutím. Hostia, zjavne zameraní na defenzívny a deštrukčný futbal, vpredu veľa vody nenamútili. To inšpirovalo domáceho gólmana k ohrozovaniu súperovej brány dlhými výkopmi. V 26. min. sa do tutovej šance dostal Slivoš, ale musel mať zrejme "vlčiu tmu", lebo ani na dvakrát Totha, jedného z najlepších aktérov na ihrisku, neprekonal. Domáci naďalej búšili do obrannej hradby súpera, ale bez úspechu. V 36. min. sa konečne osmelili hostia, ale Katona tesne minul. V druhom polčase pokračoval divácky neatraktívny futbal. V 66. min. sa opäť v šanci ocitol Slivoš, ale jeho slabá strela brankára nevystrašila. Domáci tréner robil rošády so zostavou, ale chýbala mu čarovná palička Haryho Pottera alebo viac odvahy pri striedaní. Domáci mali po celý zápas územnú hernú prevahu, vo všetkých štatistikách súpera prevalcovali, ale hre chýbala určitá ľahkosť, hravosť a tvorivá myšlienka. Hostia hodne faulovali, boli futbalovo jaloví a za zisk bodu môžu ďakovať brankárovi Tothovi. Páčil sa aj výkon rozhodcu Fabínyho, ktorý zápas ukočíroval "anglickým štýlom" a hru zbytočne nekúskoval. Harichovce: Karchňák - Hric, Kaščák, Jakubovič, Suchý - Pukľuš, Hrušovský D., Ambrozy, Urba, - Hrušovský Ľ., Slivoš, striedali: Martinický, Košar.

Margecany - Helcmanovce 0:2(0:2)

Kr. Podhradie - Spišské Vlachy 1:2(1:0)

V doterajších dueloch pod hradom Krásna Hôrka Vlašania nikdy nezabodovali, no v tretiu aprílovú sobotu prepisovali históriu. Od začiatku zápasu bola iniciatíva na kopačkách Spišiakov. V 4. min. Suchý z priameho kopu domácu bránu netrafil. Ukážkovú akciu založili hostia v 12. min. po osi Suchý - Fabíny - Ďorko, ale posledne menovaný iba slabo trafil loptu do rúk domáceho brankára. V 15. min. bol v domácom pokutovom území zrazený Tomajko, ale rozhodca Babušík nemal odvahu nariadiť penaltu. Následne sa potvrdilo známe nedáš - dostaneš. Po zaváhaní zadákov hostí Piater v 18. min. poslal Gemerčanov do vedenia.
Spišiaci napriek tomu nepoľavili v ofenzíve. V 27. min. sa v šestnástke hostiteľov nepresadil Fabíny. Tri minúty pred prestávkou po samostatnom sóle bol v domácej šestnástke podrazený suchý, ale rozhodcova píšťalka opäť mlčala.

Aj po zmene strán boli Vlašania herne vyspelejší vo všetkých činnostiach. V 56. min. netrafil bránku Fabíny. Prišla 60. min. a po ľavej strane potiahol útok Fabíny, prihral Halulovi, ktorý prízemnou strelou k pravej žrdi vyrovnal. Po inkasovanom góle hostitelia nerezignovali a v 63. min. sa vyznamenal Ferenčuha. V 72. min. pre zmenu Dunka vyhlavičkoval loptu smerujúcu do prázdnej brány. Fabíny v 78. min. spálil tutovku, ale hneď potom sa hostia tešili druhýkrát, keď Legát z pravej strany krížnou strelou menil skóre na 1:2. V dramatickej záverečnej desaťminútovke najprv L. Gonda prestrelil po prihrávke Suchého a potom Suchý z priameho kopu vyskúšal pozornosť domáceho brankára. Dve minúty pred koncom stálo šťastie pri Spišiakoch, keď Šomšák netrafil z piatich metrov. Sp. Vlachy: Ferenčuha - Dunka, V. Gonda, Jež, Šefčík - Tomajko, Halula, Fabíny, Ďorko (55. Legát) - Suchý, L. Gonda (90. Biroščák).

Smižany - Prakovce 1:0 (1:0)

Hrabušice - Nálepkovo 7:2 (4:1)

V ideálnom futbalovom počasí videli diváci v Hrabušiciach deväť gólov. Mladé neskúsené mužstvo hostí neprišlo do Hrabušíc len brániť, proti rozbehnutým Hrabušiciam však nemali veľkú šancu, zvlášť keď ich brankár Pacák mužstvo veľmi nepodržal. Domáci sa ujali vedenia už v 6. minúte po rohovom kope hlavičkou Oraveca. V 19. minúte sa ocitol pred brankárom kanonier Hrabušíc Popadič a zvýšil na 2:0. V 23. minúte hlavou po rohovom kope zvýšil na 3:0 Priehoda. V 27. minúte ho napodobnil najlepší hráč hostí Kiščák a hlavou z rohového kopu znížil na 3:1. V 35. minúte Dičák z 18 m po PVK zavŕšil polčasový stav na 4:1. V 2. polčase dobre hrajúci mladý P. Kukura v 50. minúte zvýšil na 5:1. V 81. minúte hlavou domáci Bajtoš zvyšoval na 6:1. V 85. minúte hostia znížili na 6:2 Jánošom. V 88. minúte si vynahradil neuznaný gól z 53 minúte Melničuk a zavŕšil skóre na 7:2. Domáci v tomto stretnutí potvrdili dobrú jarnú formu a bez problémov vysoko zvíťazili nad novoformujúcim sa družstvom z Nálepkova.
Hrabušice: Sagula - Fridmansky, Priehoda, Babík - Bajtoš, Chripko, Oravec, Kukura, Dičák - Popadič, Melničuk, striedali: Tkáč, Kacvinský, Smik. Nálepkovo: Pacák - Gál, Kiščák, Jánoš - Opremčák, Šveda, Góbl B., Góbl T. - Opremčák, Novotný, Markulík. Striedali: Vartolník, Tokoli, Góbl M.

Autor: I. Grega, P. Horváth, M. Koňak, J. Hrušovský, D. Girba, A. Rychnavský