Futbalisti MFK Rožňava majú za sebou prvý prípravný zápas

J. Figúr.
J. Figúr. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|24. jan 2017 o 00:00

Stretli sa na umelej tráve v Moldave s treťoligovým Vyšným Opátskym.

ROŽŇAVA. Zimná príprava áčka MFK Rožňava sa rozbehla 10. januára. Ku kondičnej časti v sobotu pribudol aj prvý zápas.

Stretli sa v ňom na umelej tráve v Moldave n/B s treťoligovým Vyšným Opátskym.

„Po dvoch týždňoch kondičnej prípravy sme sa už tešili na prvý zápas,“ začal hráč MFK Rožňava Filip Kovács.

„Prvých dvadsať minút sme mali veľmi dobrých. Hralo sa hore dole so šancami na oboch stranách. Opátske malo loptu častejšie na kopačkách, my sme skôr vyčkávali a snažili sa plniť taktické pokyny. V prvom polčase sme mali tri či štyri veľmi dobré príležitosti. Škoda, že sme ich nedali. V druhom polčase oba tímy prestriedali. Šancu dostali mladší chlapci. Poslednú štvrťhodinu sa nám už nedarilo podržať loptu. Aj keď paradoxne sme mali v 80. minúte obrovskú šancu vyrovnať na 2:2. Potvrdilo sa však nedáš dostaneš a inkasovali sme na 1:3. Neboli sme v kompletnom zložení, ale zápas splnil účel a výsledok odzrkadlil dianie na ihrisku.“

Vyšné Opátske – Rožňava 3:1 (2:0)

Gól za Rožňavu Figúr. Rožňava: G. Pulen – J. Ďuriček, J. Korfanta, Z. Breuer, P. Sappanoš, P. Husár, M. Gallo, L. Strelka, R. Greško, F. Kovács, J. Figúr, striedali M. Seman, M. Róth, R. Kardos, M. Mitrík, R. Kúdela.

Domov»Sportnet na východe»Futbalisti MFK Rožňava majú za sebou prvý prípravný zápas